jineped
sp
sp anasayfa sp Anasayfa sp | sp site haritası sp Site Haritası sp | sp iletisim sp İletişim sp | sp
sp
kroki
sp
sp
sosyal media
facebook facebook
Anasayfa Kızlık Zarı Kızlık zarı nasıl bozulur?
Kızlık zarı nasıl bozulur?

Kızlık zarı isteyerek veya istemeden birkaç şekilde bozulabilir.

 

Kızlık zarı normalde cinsel ilişki sırasında bozulmaktadır. Ender de olsa kızlık zarının çok esnek olduğu durumlarda cinsel ilişkide değil, ancak doğumda bozulabilmektedir. Bunlar dışında vajinaya kaza sonucu veya bilerek yabancı bir cismin girmesi de kızlık zarını bozmaktadır.

 

Mastürbasyon ile kızlık zarını bozma, sadece vajinaya parmak veya yabancı bir cisim girdiğinde meydana gelebilir. Bunun dışında mastürbasyon yapmak ile kızlık zarının bozulması mümkün değildir.

 

Kızlık zarı genelde birkaç yerden yırtılmaktadır. Kızlık zarının yırtılması sırasında ağrı ve yırtılan dokular sebebiyle kanama olabilir.  Kızlık zarının yapısına göre ağrı ve kanama miktarı değişebilmektedir. İlk cinsel ilişki sonrasında hafif kasık ağrısı bir-iki gün devam edilebilir, ancak şiddetli ağrı olmamalıdır. Benzer şekilde cinsel ilişki sonrası kanama birkaç gün sürebilir, 3-4 gün sonra kızlık zarı iyileşir, kanama ve ağrı ortadan kalkar. Kanama ve ağrı daha uzun sürmesi durumunda bir doktora başvurmakta fayda vardır.

 

Ilk cinsel ilişki sonrası kızlık zarının iyileşme sürecinde az da olsa vajinal kanama görülebileceği için, bu süre içinde denize girmekten kaçınılması tavsiye edilmektedir.

Yorumlar  

 
#1 kızlık zarıgökhan 26-01-2012 21:01
sorum şu olacak kızlık zarı düşme sonucunda bozulması mümkünmü örnegin at'a binen genç bir kız atın kızı üstünden stması sonucunda kızlık zarı bozulurmu ve kızlık zarının ne zaman bozuldugu anlaşılırmı acaba
Alıntı